2024. április 19, péntek - Emma

2019. Március 20. 09:54, szerda | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Gál Lili országos tévében – Hétvégén bajnoki rajt Kertvárosban! - VIDEÓ

Az esztergomi motorcross versenyző lány édesapjával, Gál Zoltánnal együtt volt a vendége a HírTV Paletta című műsorának a minap.

Először hobbinak tűnt, most viszont már komoly versenyzés. Az ifjú motocrossos mindössze 8 éves volt, amikor rajthoz állt élete első versenyén, egyetlen lányként a fiúk közt. Lili aztán 13 évesen magyar motocross bajnok lett rengeteg kiemelkedő eredménye mellett – egyebek között ezek is elhangzanak a műsorban.

Sztárparádé várható az esztergomi motocross pályán

Kertvárosban kezdődik a magyar motocross szezon a hétvégén. Részletek ITT!

Tíz különböző nemzet képviselteti magát Esztergom városunk magyar motocross bajnoki futamain az előnevezések alapján.

A helyi versenyzőinknek, Gál Lilinek és Pergel Bencének meglesz a feladata, a helytállás bizonyítása az erős nemzetközi mezőnyben. Szinte mintha egy közép európai megméretetés lenne, mind a versenyzőknek, mind a rendezőknek.

Március 23-án és 24-én, szombaton és vasárnap az edzések és időfutamok 8.20 órától, a versenyek pedig 13.00 órától lesznek láthatóak.

Aki motorral érkezik és a gyermekek számára: a belépő ingyenes!

VIDEÓN: 7:40-től

Az izgalmak mellett ételek és italok is várják a szurkolókat, de a fesztiváli hangulatban lesz még lángos, kürtöskalács és motocross bazári vásár is. Mindemellett a gyerekek részére készülnek a szervezők ingyenes motorozási lehetőséggel, akár elektromos, vagy akár benzinüzemű motorokkal.