Hírek
2021. Július 15. 08:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTVA Sajtó- és Marketingiroda
Fiatal tehetségeket keres a közmédia
Július 31-ig lehet jelentkezni a közmédia ingyenes, tehetséggondozó, utánpótlás képző programjára.
A közmédia idén is elindítja tehetséggondozó programját, amelynek célja a fiatal utánpótlás képzése a tartalmi és a produkciós területre. A kiválasztott mentoráltak gyakorlatorientált képzésben ismerhetik meg a televíziózás és a rádiózás legkülönbözőbb munkafolyamatait a legfőbb bázison, az MTVA Kunigunda útján lévő telephelyén. A jelentkezés feltételeiről Apró Georgina, a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány ügyvezető igazgatója és Medveczky Balázs, a Duna Televízió csatornaigazgatója számoltak be az M5 kulturális csatorna Librettó című műsorában.
A média sok fiatal számára vonzó pálya, a közmédia pedig most lehetőséget kínál számukra, hogy kipróbálhassák, valóban nekik való-e ez az egyedülálló szakma. A mentorprogram keretében a fiatalok megismerkedhetnek a szerkesztői, műsorvezetői, vagy akár a felvételvezetői, stúdió- és rendezőasszisztensi tevékenységekkel. Az alapítványi támogatással megvalósuló, egyéni kompetenciafejlesztés kiemelten a Duna Televízió, a Petőfi TV és a Petőfi Rádió, valamint az M4 Sport csatornán valósul meg, de a résztvevők betekintést nyerhetnek a hír-, valamint a kulturális terület műsorkészítésbe is. Apró Georgina, a Közszolgálati Médiaakadémia Alapítvány ügyvezető igazgatója és Medveczky Balázs, a Duna Televízió csatornaigazgatója az M5 kulturális csatorna Librettó című műsorában arról beszéltek, a fiatalok mennyiben kapnak más képzést a program által a piacon lévő médiaiskolák oktatásához képest.
„Ez egy teljesen gyakorlatorientált képzés, amelynek helyszíne a Kunigunda úti gyártóbázis. A klasszikus, tantermi és elméleti oktatás helyett a mentoráltaknak a napi szerkesztőségi munkába kell bekapcsolódniuk. A három hónap alatt együtt kell lélegezni, dolgozni a kollégákkal” – emelte ki a műsorban Apró Georgina, hozzátéve, hogy a programra elszánt és kíváncsi, felsőfokú végzettséggel rendelkező fiatalok jelentkezését várják.
„Aki hatékonyan kommunikál, művelt, nyitott és kreatív személyiség, szereti az izgalmakat, abból jó szakember lehet. A Duna Televíziónál jelenleg is dolgozik négy ifjú kollégánk, akik a mentorprogram elvégzése után nyertek hozzánk felvételt, nagyon várjuk az új jelentkezőket is” – fogalmazott Medveczky Balázs, a Duna Televízió csatornaigazgatója, aki szerint a csatornák és a műsorok sokszínűsége miatt szinte minden gyakornok találhat maga számára olyan területet, amelyben megtapasztalhatja az alkotás örömét.
A közmédia tehetséggondozó programja térítésmentes, önéletrajzzal és motivációs levéllel lehet leadni a jelentkezéseket a jelentkezes@mtva.hu e-mail címre július 31-ig.
https://mediaklikk.hu/libretto-videok/video/2021/07/08/indul-a-kozmedia-tehetseggondozo-programja/
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld
Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz
Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld
Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról
\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

