Hírek
2022. Július 09. 16:06, szombat |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay
11 éves nevelt lányát erőszakolta többször is
Jogerősen bűnösnek mondta most ki a bíróság azt a férfit, aki élettársa kiskorú gyermekét erőszakolta meg többször is.
A zalai férfi 2014-ben egy internetes társkeresőn ismerkedett meg későbbi élettársával, aki 2019-ben az akkor 11 éves lányával a vádlotthoz költözött. A speciális iskolában tanuló kislány idővel érzelmileg szorosan kötődött a férfihez, aki részt vett a nevelésében, gondozásában.
Ezt használta ki a pedofil. 2019. augusztusáig a vádlott otthonában – élettársa távollétében – többször is szexuális cselekményeket végzett, illetve végeztetett a felügyeletére bízott sértettel – közölte az ügyészség.
A Zalaegerszegi Törvényszék a vádlottat folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért 9 év szabadságvesztésre ítélte.
Az elsőfokú ítélet ellen a védelem felmentés, illetve enyhítés iránt fellebbezett. A fellebbviteli főügyészség az elsőfokú ítélet helybenhagyására tett indítványt.
A Pécsi Ítélőtábla kihirdetett ítéletében a vádlott bűnösségét szexuális visszaélés bűntettében állapította meg, és büntetését 4 év szabadságvesztésre mérsékelte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
