2024. május 3, péntek - Tímea

2018. Január 05. 09:59, péntek | Helyi
Forrás: sportcsarnok

120 év felett is a Magyar György Lábtenisz Kupán - FOTÓGALÉRIA

Hagyományosan a két ünnep között rendezi meg a Pézsa Tibor Sportcsarnok páros lábtenisz kupáját két korosztályban.

Az idősebbek rendezvénye (120 év felett kell lennie a pároknak) december 28-án zajlott le, melyre 8 páros nevezett be. A csapatok állhattak akár 3 főből is az esetleges sérülések miatt. A csoportküzdelmek kétszer 4-es csoportokban zajlottak, majd a csoportok második helyezettjei játszottak a 3. helyért a két csoportgyőztes vívta a döntőt.

VÉGEREDMÉNY:
1. HOLDAMF – BOGNÁR – VARGA (EGOM)
2. SZÁDOCZKI – FEHÉR (SZOKOLYA)
3. DRAPÁK – TÓTH (MUZSLA)
4. CSILLAG – CSUNDERLIK (DOROG)

A helyezetteknek az érmeket és az oklevelet a 78 éves Dr. Magyar György, a torna névadója adta át, aki maga is indult a rendezvényen, de idén nem sikerült helyezést elérnie a tavalyi elsősége ellenére.

December 29-én a fiatalabb korosztály versenyzett, 10 páros kétszer 5-ös csoportban. A csoportok első 3-3 helyezettje került be a 30-i döntőbe.
Főleg esztergomi párosok neveztek be, de voltak dorogi, nyergesi és almásfüzitői indulók is.

A rájátszásba két esztergomi, valamint két almásfüzitői páros jutott. Végül úgy alakult, hogy egyik település sem vívott házi döntőt. A harmadik helyért egy fiatal esztergomi testvérpár a Bugjó fivérek, valamint egy remek almásfüzitői páros (Karácsony Tamás és Forrás Ákos, Tóth Gyula) jutott. Végül a bronzérmet nagy és szoros csatában a Karácsony- Forrás-Tóth csapat szerezte meg.

A döntőben a tavalyi első (Besey – Válent – Gyebnár) fiatal esztergomi focisták, valamint az almásfüzitői, a tornán most először induló páros (FÖRDŐS – PÉK) küzdött meg a kupáért.

Fotók: Walczer Patrik

Az esztergomi fiatalok most is remek teljesítményt nyújtottak, magas színvonalon játszottak, de ez sem volt elég a végső győzelemhez, hiszen az almásfüzitői páros még jobb volt. Elég magasra tették a mércét, ha valaki a jövőben le szeretné győzni őket. Tegyük hozzá, hogy Almásfüzitőn az egyesületen belül, van egy lábtenisz szakosztály, ami szemmel láthatóan remekül működik.