Hírek
2017. December 16. 10:50, szombat |
Belföld
Forrás: mti
150 ezer forint felett illetékköteles az ajándék
Az egy főre jutó, 150 ezer forintot meghaladó értékű ajándék már illetékköteles - mondta Toldi Judit közjegyző az M1 aktuális csatornán szombaton.
A közjegyző szerint nincs lehetőség ajándékozni, ha az egy kiskorú vagyonának a terhére történne. Példaként azt hozta, ha egy kiskorú gyermek örököl például egy ingatlant, akkor azt nem ajándékozhatja oda a saját szüleinek.
Ajándékot visszakövetelni csak akkor lehet, ha az ajándékozó létfenntartása veszélybe kerül, és csak abban az esetben, ha ez nem veszélyezteti a megajándékozott létfenntartását - tette hozzá.
A visszakövetelésnek helye van akkor is, ha a megajándékozott súlyos jogsértést követ el az ajándékozóval, vagy annak családtagjaival szemben - mondta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld
Két menet lesz a fővárosban március 15-én
Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.
2026. Február 17. 15:00, kedd | Belföld
A Mol kezdeményezi a stratégiai kőolajkészletek felszabadítását a régió ellátásbiztonságának fenntartása érdekében
2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld
MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok
Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.
