Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2011. Július 15. 14:17, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

20 napig csengethet a postás a reálhozamokkal

20 napig csengethet a postás a reálhozamokkal

Módosítani kellett a Magyar Nemzeti Bank pénzforgalmi elszámolásokról szóló rendeletét, hogy megelőzzék a magánnyugdíj-pénztári reálhozamok kifizetésekor a postai tumultust.

A postának két nap helyett 20 nap áll rendelkezésére, hogy a 100 ezer forint alatti reálhozamokat kézbesítse.

A Napi Gazdaság értesülései szerint 'a módosításra azért volt szükség, mert a reálhozamok kifizetését szabályozó kormányrendelet elfelejtkezett arról, hogy a Postának a hozzá beérkező pénzeket a számlára érkezést követően két napon belül továbbítania kellene'. A Magyar Posta kényszerhelyzetbe került, mert fizikailag nem lenne képest 1,5-1,9 millió embernek teljesíteni a kifizetést két nap alatt. A reálhozam kifizetésekre ráadásul a normál postai üzletmeneten felül kerül sor, akkor amikor egyébként s milliós nagyságrendben kerül sor a nyugdíjak és a szociális támogatások kézbesítésére, így a törvényi megfelelés még akár azt is veszélyeztetné, hogy e juttatásokat időben kipostázzák és akár el is lehetetlenítené a Magyar Posta működését. A Magyar Posta a Napi Gazdasággal azt közölte, hogy 'a reálhozam-kifizetésekkel kapcsolatos egyeztetések jövő hétre várható hivatalos lezárulta után szeretnék a közvéleményt tájékoztatni a részletekről'.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: nyugdíj

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf

2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld

Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap

A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól

2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld

Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban

Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.