Hírek
2023. Május 17. 09:04, szerda |
Belföld
Forrás: NAV
37 milliót szagolt ki a NAV kutyája
Még hogy a pénznek nincsen szaga – a négylábú szimat profin rácáfolt a teóriára, az ebek több mint 37 milliót szagoltak ki a rejtekhelyen - írja közösségi oldalán az adóhivatal
Másfél milliárd forintot meghaladó adó befizetését csalta el egy biztonsági őröket és takarítókat foglalkoztató számlagyáras bűnözői csoport. A pénzügyi nyomozók az ügyben huszonnégy embert fogtak el, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket, közülük négy főt vettek őrizetbe, akik letartóztatásáról döntött a Zalaegerszegi Járásbíróság.
A több mint 30 céget a háttérből irányító bűnszervezet célja az áfafizetési kötelezettség, valamint a hozzájuk köthető foglalkoztatottak munkabére utáni adók és járulékok kijátszása volt. A számlázási láncba beiktatott alvállalkozók valós tevékenységet nem végeztek, pusztán papíron foglalkoztatták és közvetítették a biztonsági őröket és takarítókat.
Az elkövetők egy komplett számlagyárat is működtetettek a fiktív gazdasági események dokumentálására. Ezek az ügyletek azonban a valóságban sosem jöttek létre, a munkákhoz sem emberrel, sem eszközzel nem rendelkeztek a számlakiállító társaságok. A kamuszámlák célja kizárólag az adólevonás volt, az elkövetők ezekkel a módszerekkel, több mint másfél milliárd forinttal károsították meg a költségvetést.
A NAV nyugat-dunántúli nyomozói a fővárosban és további három vármegyében, összesen 31 helyszínen tartottak kutatásokat. Az ügy későbbi gyanúsítottjai igazán kutyaszorítóban érezhették magukat a rajtaütés napján, mikor feltűntek a bankjegyek keresésére is kiképzett négylábúak. Boot, a rottweiler-erdélyi kopó keveréket, és segítőjét, Pixelt, a belga juhászt nem csalta meg a szimata, rövid időn belül összesen több mint 37 millió forint készpénz rejtekhelyét szagolták ki.
A pénzügyőrök autókat, motoros kishajót, karórákat, párnabélésbe varrt, és egyéb helyekre rejtett milliókat foglaltak le, valamint ingatlanokat és bankszámlákat zároltak, mintegy 600 millió forint értékben.
A bűnszervezet egyik irányítóját a NAV kommandósai fogták el, az akciót a helyszíneken és a háttérből a NAV informatikus szakemberei és revizorai segítették.
A nyomozás különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt folyik.
Ha bűnösségük beigazolódik, a szervezet irányítóira akár 20 év börtönbüntetés is várhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld
OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament
A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.
2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le
Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton
2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld
Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.
2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld
MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon
