Hírek
2018. Május 05. 16:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
65 százalékkal több új lakást adtak át az első negyedévben, mint tavaly
Mintegy 65 százalékkal több új lakást adtak át az első negyedévben, mint a tavalyi hasonló időszakban - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági tanácsadója szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
A szakértő arra számít, hogy a bővülés megmarad a következő két évben is, még akkor is, ha nem 60 százalék körüli lesz, mert nagyon sok beruházás van folyamatban.
Hozzátette, a beruházásokat igyekeznek még 2020 előtt befejezni, hiszen addig van érvényben az 5 százalékos kedvezményes lakásáfa.
"Tíz év múlva erre a 2016-tól 2020-ig tartó periódusra egy lakásépítési bumm-ként fognak visszatekinteni az emberek, ami jelentős vérfrissítést eredményez a használt lakások állományában is" - fogalmazott a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
