Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2022. Február 26. 11:02, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A bankszövetség az adathalászat veszélyeire figyelmeztet

A bankszövetség az adathalászat veszélyeire figyelmeztet

Az adathalászat veszélyeire és a megelőzés fontosságára hívta fel a figyelmet a Magyar Bankszövetség, miután az elmúlt hetekben jelentősen megnőtt a jogosulatlan adatszerzési és csalási kísérletek száma.

"Ennek jellemzően a felkészületlen emberek az áldozatai. A visszaélésekkel szembeni védekezéshez tudatos társadalmi összefogás szükséges, melyhez családtagok, ismerősök figyelem felhívásával és a védekezési módszerek megosztásával érdemes hozzájárulni" - írták.

A megelőzés érdekében több javaslatot is tettek, egyben hangsúlyozták, hogy a személyes adatokat mindenkinek magának kell megvédenie. A pénzügyi szolgáltatók és munkatársaik sohasem kérik, hogy az ügyfél ossza meg velük pénzügyi adatait, így biztosan nem kérdezik meg bankszámla egyenlegét, bankkártya-adatokat, jelszavakat és PIN-kódokat.

Azt javasolják, hogy az ügyfél legyen óvatos, tegyen fel kérdéseket, és ha nem a megszokott módon folyik a telefonbeszélgetés, vagy elbizonytalanodik a hívás közben, inkább szakítsa meg a hívást, és keresse meg a saját bankját az ismert csatornákon, és érdeklődjön az esetleges gyanús tranzakciókról.

A digitális csatornákon kapott linkeket, amennyiben azok pénzügyi jellegű oldalra vezetnek, nem szabad megnyitni - hívták fel a figyelmet. Hozzátették, sokszor a valós banki honlapokra megtévesztően hasonlító áloldalakat vetnek be a visszaélők. "Minden esetben gépelje végig saját bankja honlap címét a belépéshez, vagy a kedvencekből nyissa meg az ismert oldalt. A pénzügyi linkek küldése a csalók kedvenc csatornája" - figyelmeztettek.

A megelőzés részeként azt ajánlották, hogy számítógépre, illetve mobiltelefonra pénzügyi célból szoftvereket és applikációkat telefonos ajánlás alapján senki ne töltsön le. "Bizonyosság hiányában minden esetben személyesen keresse fel vagy hívja fel saját bankját, ügyintézőjét" - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.