Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2023. December 12. 06:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI

A BM ismét kikéri a szülők és a pedagógusok véleményét

A BM ismét kikéri a szülők és a pedagógusok véleményét

A Belügyminisztérium (BM) elkötelezett az oktatás minőségének javítása mellett, ennek érdekében ebben a tanévben is online kérdőíven kéri ki a szülők, a pedagógusok és az iskolaigazgatók véleményét az iskolai ügyekről.

A kérdések a többi között az iskolai számonkérések gyakoriságára, a megváltozott tanév rendjére, a sportolási lehetőségekre, az iskolaőrségre, a pedagógusok munkavégzésére, a tanulók iskolai mobiltelefon-használatára vonatkoznak - írták.

Hozzátették: ez az ötödik ilyen alkalom, amikor a szülők, illetve a pedagógusok online kérdőíven véleményezhetnek oktatással kapcsolatos kérdéseket.

Az előző tanév felméréseiben 75 ezer pedagógus, 130 ezer szülő, gondviselő élt a véleménynyilvánítás lehetőségének ezen formájával - ismertették.

Az érintettek a KRÉTA és a KIR rendszeren keresztül kapnak értesítést. A kérdőív kitöltésére és visszaküldésére 2024. január 15-én éjfélig van lehetőség.

A kérdőíven szereplő kérdések megválaszolásán túl a szülők és a pedagógusok további javaslatokat is megfogalmazhatnak.

"A beérkezett válaszokat későbbi döntéseink során figyelembe vesszük" - áll a közleményben.

Címkék: oktatás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld

Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették

Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -

2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről

Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.