Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2012. Április 19. 07:11, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

A boldogság megvédheti szívünket

A boldogság megvédheti szívünket

Amerikai szakértők szerint a boldogság védelmet jelenthet a szívproblémák ellen, ugyanis a boldog, optimista emberek kisebb eséllyel kapnak stroke-ot. 200 tanulmány elemzésével állapították meg a kutatók - írja a BBC.

A Harvard Egyetem kutatói olyan klinikai kísérletek adatbázisait tanulmányozták át, melyek a pszichológiai értelemben vett, valamint a kardiovaszkuláris egészséget vizsgálták.

Ez megmutatta, hogy az olyan faktorok, mint az optimizmus, az élettel való megelégedettség és a boldogság összefüggésbe hozható a szív- és érrendszeri betegségek kisebb előfordulásával, a személy életkorától, gazdasági-társadalmi státuszától, dohányzási szokásaitól vagy testsúlyától függetlenül. A betegségek kialakulásának kockázata az optimisták körében 50 százalékkal alacsonyabb volt.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.