Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2019. Április 09. 07:13, kedd | Külföld
Forrás: mti

A Brexit további halasztásának kezdeményezésére kötelezte a londoni alsóház Theresa Mayt

A Brexit további halasztásának kezdeményezésére kötelezte a londoni alsóház Theresa Mayt

A brit EU-tagság megszűnésére (Brexit) szabott határidő további hosszabbításának kezdeményezésére kötelezte hétfő éjjel a londoni alsóház Theresa May miniszterelnököt, elkerülendő a megállapodás nélküli Brexitet.

A konzervatív párti brit kormányfő már egy héttel ezelőtti televíziós beszédében jelezte, hogy a Brexit további halasztására van szükség a megállapodás nélküli kilépés elkerülése végett, miután az alsóház háromszor is elutasította a Brexit feltételrendszerét rögzítő, az EU-val tavaly novemberben elért megállapodást.

Az alsóházban múlt szerdán minimális többséggel, 313:312 arányban elfogadott indítvány azonban kötelezővé is tette Maynek, hogy a Brexit halasztásának kezdeményezésével mindenképpen kerülje el a szabályozatlan kilépést az EU-ból.

A törvényjavaslat az elmúlt egy hétben megjárta a felső kamarát, a Lordok Házát is, és hétfő este került vissza az alsóházba, amelynek képviselői véglegesítették az indítványt.

Címkék: alsóház, brexit, london

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld

Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók

Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében