Hírek
2023. Február 03. 09:26, péntek |
Belföld
Forrás: Időkép.hu
A havazás után jön a szélvihar, akár 100 km/órás széllökésekkel
A Dunántúlon többfelé a 100 km/órát is meghaladhatja a legerősebb széllökések sebessége.
Mozgalmas hétvége előtt állunk - no nem mintha eddig unatkoztunk volna. A pénteki meleg- és hidegfront átvonulása után ugyanis északkelet felől sarkvidéki eredetű, hideg légtömeg zúdul hazánkra, teszi mindezt úgy, hogy a Dunántúlon akár 100-110 km/órás széllökések is előfordulhatnak - írja az Időkép.
Szombaton a délelőtti óráktól kora délutánig lesz a legerősebb a szél, senkinek sem javasoljuk, hogy holnapra kinti programot szervezzen, ellenben azokat a tárgyakat, amiket esetleg felkaphat a szél, érdemes védett helyre tenni. Autónkkal, ha megtehetjük, ne álljunk fa alá, sajnos biztosan törni fogja a szél az ágakat.
Szombat estére valamelyest már veszíteni fog a szél az erejéből, de még akkor is erős lesz.
Fotó: Időkép.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
