Hírek
2020. Október 16. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hétvégén is többször beborul az ég
A hétvégén is többször beborul az ég, helyenként eső is várható, de egyre többet süt ki a nap - közölt az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzésében, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, délen, délkeleten viszont felszakadozhat a felhőzet. Főként az ország északi felén több helyen várható eső, zápor, keleten zivatar is lehet. A szél több helyen megélénkül, a Kisalföldön helyenként meg is erősödik. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet. Napközben általában 10-16 fokig emelkedik a hőmérséklet, északkeleten néhány fokkal melegebb is lehet.
Szombaton általában erősen vagy közepesen felhős lesz az ég, de emellett lesznek napos időszakok is. Szórványosan előfordulhat kisebb eső, zápor. A szél élénk, többfelé erős lesz. A minimumhőmérséklet 2-8, a maximumhőmérséklet 7-13 fok között alakul.
Vasárnap elsősorban hajnalban pára- és ködfoltok is lehetnek. Napközben változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel. Főként a Dunától keletre fordulhat elő helyenként kisebb eső, záporeső. Sokfelé megélénkül, a Dunántúlon helyenként megerősödik a szél is. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és plusz 7, a csúcshőmérséklet 8 és 14 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

