Városlista
2025. augusztus 14, csütörtök - Marcell

Hírek

2017. Október 05. 14:19, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A járattörlések ellenére még nem csökkent a Ryanair utasforgalma

A járattörlések ellenére még nem csökkent a Ryanair utasforgalma

Bár a Ryanair ír diszkont légitársaság több szeptemberi járatát is törölte, az utasforgalomra ennek nem volt különösebb hatása a légitársaság friss utasforgalmi adatai szerint.

A cég honlapján közöltek szerint a Ryanair utasainak száma szeptemberben 10 százalékkal 11,8 millióra emelkedett az előző év szeptemberéhez viszonyítva, a járatok töltöttsége 2 százalékponttal 97 százalékra javult. A Ryanair úgy érte el ezeket a számokat, hogy a szabadságkiadás változásai miatt már szeptemberben is számos járatot töröltek.

A Ryanair éves gördülő utasforgalma a hónap végén 127,3 millió volt, 12 százalékkal több, mint tavaly ugyanilyenkor.

Közölték továbbá, hogy a szeptember-márciusi időszakra korábban bejelentett járattörléssel érintett mintegy 20 ezer járat 315 ezer utasával vették fel a kapcsolatot, közülük 308 ezren kértek átfoglalást. A téli és nyári menetrendi időszakra is vonatkozó másik járattörlési akcióban 400 ezer utas érintett, közülük eddig 300 ezren kértek átfoglalást.

A fapados légitársaság szeptemberben két alkalommal is jelentős járattörléseket jelentett be, ezekben mintegy 800 ezer utas érintett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest

2025. Augusztus 13. 07:32, szerda | Belföld

Hungrail: kritikus helyzetben a hazai vasúti árufuvarozás