Városlista
2025. szeptember 25, csütörtök - Eufrozina

Hírek

2019. Szeptember 10. 07:23, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A jövő fogyasztóinak neveléséről is szól az iskolai tej- és gyümölcsprogram

A jövő fogyasztóinak neveléséről is szól az iskolai tej- és gyümölcsprogram

A jövő fogyasztóinak nevelése is a célja az idén is megvalósuló iskolai tej- és gyümölcsprogramnak - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára hétfő este az M1 csatornán.

Feldman Zsolt közölte: gyümölcsöt és zöldséget 535 ezer, tejet 435 ezer gyermek fogyaszthat a kezdeményezésnek köszönhetően, ami "hatalmas számot" jelent. A gyermekek mindennapi étkezésének részévé kívánjuk tenni ezeket a termékeket - jelentette ki.

Elmondta, a program nemcsak a napi táplálkozás szempontjából jó a gyerekeknek, a programmal a jövő fogyasztóit szeretnék arra bátorítani, hogy a hazai egészséges tejtermékeket és friss gyümölcsöket, zöldségeket keressék.

A finanszírozásról a politikus elmondta: a gyümölcsprogramot mintegy kétmilliárd, a tejprogramot pedig négymilliárd forinttal támogatja a központi költségvetés.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal

2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell

A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -

2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval

Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.