Hírek
2015. December 26. 00:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
A kormány fel nem használt összegeket csoportosított át az idei költségvetésben
A kormány több mint 70 milliárd forint átcsoportosításáról döntött az idei költségvetésben keletkezett megtakarítások terhére a Magyar Közlöny legutóbbi számában megjelent határozat szerint.
A központi költségvetés egyes előirányzatain keletkezett megtakarításokból 60 771,9 millió forintot irányítottak át, ebből a legnagyobb tétel, 20 milliárd forint az Eximbank feltőkésítésére jut. A kormány döntése szerint 12 milliárd forinttal megemelik az egészségbiztosítási alapnál a gyógyító-megelőző ellátás, összevont szakellátás cím támogatását is.
A csaknem 61 milliárd forintból egyebek között jut mintegy 7,9 milliárd forint az önkormányzatok kiegészítő támogatására. Az állami Ménesbirtok egymilliárd forintot kap. A területfejlesztési feladatok büdzséjét több mint 2 milliárd forinttal bővítik és százmilliós nagyságrendű támogatást kap a Bibó István Szakkollégium rekonstrukciója, más kulturális fejlesztések és kültéri sportparkok fejlesztése is. A Külgazdasági és Külügyminisztérium ebből a forrásból 2,35 milliárd forintot kap dologi kiadásokra a külképviseletek igazgatóságán belül és 3,7 milliárdot szervezetek és szakmai programok támogatására.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumánál a legnagyobb növekmény az egyházi közösségi célú programok és beruházások soron jelentkezik, 6,48 milliárd forintos támogatással, az egyetemek és főiskolák cím alatt több mint 800 millió forint a bővülés, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark támogatása 140 millió forinttal emelkedik.
A miniszterelnökségnél 1,8 milliárd forinttal emelik meg a kormányzati kommunikációs feladatok kiadásait, illetve 1,2 milliárddal a konzultációk címén elszámolható összeget.
A rendkívüli kormányzati intézkedések keretéből mintegy 8,6 milliárd forint egyszeri átcsoportosítását rendelte a kormány, ebből a legtöbb pénzt, 6,9 milliárd forintot a kormányzati infokommunikációs szolgáltatásra költheti a Belügyminisztérium.
Az átcsoportosításból mintegy 765 millió forintot a vízügyi igazgatóságok kapnak.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejezetében a Sopron labdarúgólétesítmény-fejlesztés 152 millió forinthoz juthat, míg a Külgazdasági és Külügyminisztérium külképviseleti igazgatósága 180 millió forintot használhat fel, ebből 170-et beruházásra.
Az Emberi Erőforrás Minisztériumának fejezetében az Oktatási Hivatal mintegy 200 millió, a közgyűjtemények 200 millió, az egyházi közösségi célú programok 10 millió forintot kapnak az átcsoportosításból.
A Miniszterelnökségnél pedig a Ludovika Campus célelőirányzat kap 162 millió forintot dologi kiadásokra, illetve több mint 90 millió forintot személyi kiadásokra és annak járulékaira.
A határozat tartalmazza azt is, hogy a kormány egyetért a német-magyar barátság évéről és ezzel összefüggésben a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból 2015. december 17-ig fel nem használt, mintegy 100 millió forint felhasználásával a Miniszterelnöki Kabinetiroda fejezetben, és elrendelte az összeg átcsoportosítását a Felsőbb fokú Tanulmányok Intézetének javára.
A kabinet egyetért azzal is, hogy az egyes kiemelt sportegyesületek 2013. évi sportfejlesztési elképzeléseinek támogatásáról, továbbá a 2014-2020. évre vonatkozó sportfejlesztési feladataikkal összefüggő kormányzati intézkedésekről szóló kormányhatározatban foglalt feladatokon túl, a biztosított összeg a Magyar Testgyakorlók Körének adósságkonszolidációjára is felhasználható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik
