Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2020. Április 14. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: mti

A kormányt kérdezik a képviselők

A kormányt kérdezik a képviselők

A kormány tagjainak címzett azonnali kérdésekkel és kérdésekkel fejeződik be kedden az Országgyűlés kéthetes ülése.

A záró ülésnap délelőtt 11 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Az azonnali kérdésekre és az azokra adott válaszokra két óra áll majd rendelkezésre, a kérdések pedig másfél órában hangozhatnak el.

A parlament előző hétfőn kezdte meg aktuális ülését. A képviselők akkor egy kormánypárti képviselő, a fideszes Boldog István és egy ellenzéki politikus, a jobbikos Kálló Gergely mentelmi jogát is felfüggesztették, valamint lehetővé tették, hogy a személyi igazolványon feltüntethetővé váljon a származási hely.

A ház kedden és szerdán összesen tizenegy előterjesztésről tárgyalt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.