Hírek
2020. Április 07. 14:02, kedd |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A koronavírus-betegek öt százalékánál alakul ki tüdőgyulladás
A koronavírus-fertőzött betegek öt százalékánál alakul ki különböző súlyosságú tüdőgyulladás - közölte Madurka Ildikó aneszteziológus, intenzív terápiás orvos, tüdőgyógyász az M1-en hétfő esti műsorában.
A szakember azt mondta: a beteg tüdő nagyon változatos, ezért fontos, hogy egyénre szabható legyen a lélegeztetési megoldás.
A tüdőgyógyász úgy fogalmazott, ha a tüdő meggyógyul, és le tudják venni a beteget a lélegeztetőgépről, "csak egy csatát nyernek meg, a háborút nem".
Azt követően ugyanis a betegnek az intenzív osztályon korai rehabilitációra van szüksége, majd más osztályon, később pedig az otthonában is rehabilitációra szorul.
Hogy mindez mennyi időt vesz igénybe, az függ attól is, hogy a beteg eredetileg milyen állapotban volt - közölte, hozzátéve: a teljes regenerálódás egy sportos fiatal esetében is hetekbe telik, míg egy idősebb, eleve beteg szervezet esetében hónapig elhúzódhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 14:00, vasárnap | Életmód
Anyatej-kiegészítő tápszereket hívott vissza a Müller
Anyatej-kiegészítő tápszertermékek visszahívását kezdeményezte a forgalomból a Müller Drogéria Magyarország Bt. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton az MTI-vel.
2026. Február 08. 14:00, vasárnap | Életmód
Napokkal a szilágycsehi templomtorony leomlása előtt észlelték a gyorsuló állagromlást
A román művelődési minisztérium szombati közlése szerint napokkal a szilágycsehi református templom tornyának leomlása előtt észlelték a gyors állagromlását a szakemberek.
2026. Február 07. 13:00, szombat | Életmód
Végső búcsút vettek Tarr Bélától
Több százan, családja, barátai, pályatársai, tanítványai és tisztelői kísérték utolsó útjára Tarr Béla Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendezőt pénteken a Fiumei úti sírkertben.

