Hírek
2018. Június 10. 07:28, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
A munkajogász írásos szerződést javasol a diákoknak
A legfontosabb a nyári diákmunkák kapcsán, hogy legyen írásos munkaszerződés - mondta Czuglerné Iványi Judit munkajogász szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
A jogász szerint írásos dokumentum nélkül, szóbeli megállapodás alapján is létre jöhet a munkaviszony, de így nehéz bizonyítani, miben állapodtak meg a felek.
A munkaszerződésnek tartalmaznia kell az alapbért, a munkavégzés helyét és a munkakört - fűzte hozzá.
Az már a szerződő feleken múlik, hogy a bért milyen ütemezés szerint kapja meg a munkavállaló, ez lehet napi, heti vagy havi kifizetés. Ugyanakkor a bér mértékét törvény szabályozza, a minimálbér az alap, aminél kevesebbet nem lehet fizetni egy ledolgozott hónap után.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni
Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld
MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást
Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.
2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon
Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz
A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.
