Hírek
2018. Március 01. 20:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
A tavasz első napján is megdőlt a hidegrekord
A meteorológiai tavasz első napján is megdőlt a nappali hidegrekord, Kékestetőn a legmelegebb órában is csaknem mínusz 12 fokot mértek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján csütörtökön azt írta: eddig 1963-ban, szintén Kékestetőn volt a leghidegebb március elsején napközben. Akkor mínusz 10,2 fokot mértek.
Most ennél 1,5 fokkal hidegebb volt Kékestetőn. Így az új március elsejei legalacsonyabb maximum-hőmérsékleti rekord mínusz 11,7 fok lett.
Az elmúlt napokban több napi hidegrekord is megdőlt.
A meteorológiai szolgálat országos, középtávú előrejelzése szerint a tavasz első napjaiban havazás és ónos eső is várható, de hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. Némileg melegszik az idő, de a hétvégén is jellemzően fagypont körül alakulnak a maximumok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 18. 13:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: amíg Pócs János a megújult Fidesz arca, addig könnyű dolgunk lesz
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
OGY - Országos rendőr-főkapitány-jelölt: emberközpontú és eredménycentrikus rendőrség kialakítása szükséges
2026. Június 18. 12:00, csütörtök | Belföld
Becsei András: szakmai javaslatokat készít a bankszövetség a kamatsop jövőjéről
2026. Június 18. 11:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a cél nem változott, Brüsszelt meg kell reformálni
A Fidesz külpolitikája továbbra is elkötelezett támogatója marad a patrióta európai mozgalomnak és nem változott a cél: Brüsszelt meg kell reformálni
