Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2012. Augusztus 29. 13:53, szerda | Kék hírek
Forrás: MTI

Abonyi gyermekgyilkosság – Állapota miatt nem helyezhető előzetes letartóztatásba a gyermekét lelövő férfi

Abonyi gyermekgyilkosság – Állapota miatt nem helyezhető előzetes letartóztatásba a gyermekét lelövő férfi

Mesterséges kómában van, ezért egyelőre nem tudják előzetes letartóztatásba helyezni azt a férfit, aki a gyanú szerint hétfő hajnalban abonyi otthonukban lelőtte kislányát, majd öngyilkosságot kísérelt meg – tájékoztatta a Pest Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

Kállai Gábor elmondta, hogy az érvényes szabályok szerint a bűncselekmény elkövetését követő három napon belül, vagyis legkésőbb csütörtök hajnalig kellene előzetes letartóztatásba helyezni a gyanúsítottat, a döntést szerdára tervezték, de a férfi olyan állapotban van, hogy nem lehet vele kommunikálni.
A Budakörnyéki Bíróság nyomozási bírója, valamint a megyei főügyészség egyik ügyésze szerdán ment volna ki abba a fővárosi kórházba, ahol a gyilkosság miatt őrizetbe vett férfi fekszik, hogy meghallgassák, s döntsenek előzetes letartóztatásáról – magyarázta a szóvivő - , de a férfi állapota miatt a látogatást elhalasztották.
Kállai Gábor közlése szerint a lányát hétfő hajnalban lelövő, majd fegyverét önmaga ellen fordító apát megoperálták, jelenleg mesterséges kómában van, vagyis nem lehet vele beszélni. Noha a férfi őrizetbe vételének háromnapos időtartama csütörtök hajnalban lejár, előzetes letartóztatását csak akkor kísérelheti meg a Budakörnyéki Bíróság, ha állapota ezt lehetővé teszi – fűzte hozzá a Pest Megyei Főügyészség szóvivője.
A rendőrség kedden vette őrizetbe a 43 éves férfit, akit tízéves gyermeke megölésével gyanúsítanak. Az apa hétfő hajnalban lelőtte gyermekét, majd magával is végezni akart, súlyos, életveszélyes állapotban vitték kórházba. A mentőket az éjjeli műszakból hazaérkező anya értesítette.
A gyilkossággal gyanúsított férfit kedden ki tudták hallgatni, vallomásának részletei azonban nem publikusak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 07:44, csütörtök | Kék hírek

Fővárosi Törvényszék: letartóztatták a múlt pénteki autós üldözés három gyanúsítottját

A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a múlt pénteki autós üldözés három gyanúsítottjának letartóztatását - közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya szerdán az MTI-vel.

2025. Július 16. 09:04, szerda | Kék hírek

Balesetet okozott egy rendőrök elől menekülő ámokfutó - Videó

Ámokfutásba kezdett, majd egy taxival ütközött egy járművezetéstől eltiltott sofőr, akit a közlekedési rendőrök akartak ellenőrizni.

2025. Július 07. 07:16, hétfő | Kék hírek

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Tizenkilencen megsérültek, köztük tizenegy gyerek abban az ukrán rendszámú autóbuszban, amely vasárnap hajnalban szenvedett balesetet a 442-es főúton