Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2022. Augusztus 27. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Adathalászatra figyelmeztet a Szerencsejáték Zrt.

Adathalászatra figyelmeztet a Szerencsejáték Zrt.

A Szerencsejáték Zrt. nevével és arculati elemeivel visszaélve adathalász tevékenységet folytatnak ismeretlenek - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.

A közlemény szerint a megjelenésében az ötöslottóra utaló weboldalon nyereményjátékot hirdetve, a játékosokat megtévesztő módon bankkártya-adatokat kérnek el, amellyel utána visszaélhetnek.

Az ismeretlenek által nyereményjátékként meghirdetett tevékenység a Szerencsejáték Zrt.-től független, abban a Szerencsejáték Zrt. semmilyen módon nem vesz részt, a név és az arculati elemek ilyen felhasználásához nem járult és nem is járul hozzá - hangsúlyozta a társaság.

A Szerencsejáték Zrt. megteszi a szükséges jogi lépéseket, egyben felhívja a játékosok figyelmét, hogy bankkártya-adatokat soha, semmilyen körülmények között ne adjanak ki anélkül, hogy meggyőződnének az adott weboldal hitelességéről és az üzemeltető kilétéről.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.