Városlista
2026. május 16, szombat - Botond, Mózes

Hírek

2020. Május 05. 07:07, kedd | Belföld
Forrás: mti

Áprilisban 58 százalékkal esett vissza az ingatlanpiac éves összevetésben

Áprilisban 58 százalékkal esett vissza az ingatlanpiac éves összevetésben

Áprilisban 58 százalékkal esett vissza a magyarországi ingatlanpiac az egy évvel korábbihoz képest, mindössze 5971 ingatlan cserélt gazdát szemben a tavaly azonos időszaki 14 166-tal

- közölte a Duna House (DH) saját adatain alapuló becslését az MTI-vel hétfőn. A társaság az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében megjegyzi: jelentős a csökkenés a márciusi 11 100 adásvételhez viszonyítva is.

A közlemény szerint az áprilisi adatok a társadalmi korlátozó intézkedésekkel és a gazdasági bizonytalansággal magyarázhatóak. A tranzakciók heti eloszlásából megállapították, hogy a tényleges mélypont április első két hetében következett be, amikor a visszaesés mértéke éves összehasonlításban elérte a 67 százalékot, ezt követően viszont fokozatosan kezdett magára találni az ingatlanpiac.

A Duna House adatai szerint az ingatlanpiaci kereslet hétről-hétre emelkedik, ugyanakkor jelezték: a tranzakciószám emelkedése csak akkor várható, ha a járványhelyzet nem súlyosbodik.

Arról is beszámoltak, hogy idén az első négy hónapban 40 105 adásvétel volt, míg 2019-ben a január-áprilisi időszakban 52 812.

Címkék: ingatlan, ingatlanpiac

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld

Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség

Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter

2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.

2026. Május 16. 11:00, szombat | Belföld

Kármán András: nincs akadálya a munka gyors elindításának