Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2016. Szeptember 10. 05:11, szombat | Külföld
Forrás: mti

Áram- és gázlopás miatt bezártak négy szállodát a spanyol tengeparton

Áram- és gázlopás miatt bezártak négy szállodát a spanyol tengeparton

Lloret de Mar népszerű spanyol tengerparti üdülőhely önkormányzata bezáratott négy szállodát, valamennyi a Grupo Savoy tulajdona, mert lopták az áramot és a gázt - számolt be az esetről a spanyol sajtó pénteken.

Jaume Dulsat polgármester szerint összesen 450 ezer eurós adósságot halmoztak fel a négy hotelben összesen.

A szabálytalanságokra véletlenül bukkantak rá a hatóságok; a múlt héten tűz ütött ki a négycsillagos Sun Village de Lloret de Mar nevű szállodában, ekkor fedezték fel az illegális árambekötéseket.

Ezután rendeltek el vizsgálatot a szállodalánc összes hoteljében, és kiderült, hogy mindegyikben lopták az áramot. A háromcsillagos Marina Sand nevű szállodában nem volt gázfogyasztásmérő sem.

A katalán üdülővárosban bezáratott hotelekből több száz szállóvendéget kellett kiköltöztetni, rajtuk kívül 130 munkavállalót érint az intézkedés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.