Hírek
2020. Április 28. 17:05, kedd |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu/fotók: police.hu
Átadták a térség első 3D-s zebráját - FOTÓK

Ünnepélyes keretek között adta át a Dorogi Rendőrkapitányság a háromdimenziós gyalogos-átkelőhelyet.
A Dorogi Rendőrkapitányság Városi Balesetmegelőzési Bizottságának a kezdeményezésére valósult meg Dorogon az Iskola utcában az a háromdimenziós gyalogos-átkelőhely, amit kedden adtak át. Az ünnepségen a rendőrség képviselőin túl, az alpolgármesterek és a kivitelezők is részt vettek.
A különleges útburkolati jel kivitelezését a dorogi Varga & Varga Forgalomtechnika készítette. Egyedi tervek alapján csaknem tíz órán keresztül festették fel az útburkolatra a zebrát, ami a Petőfi Sándor Óvoda és a Dorogi Sportcsarnok között található.
Varga Zsuzsanna tervező elmondta, a Dorogi Rendőrkapitányságnál egy háromdimenziós ábrát is elkészítettek a mozgáskorlátozottak számára kijelölt parkolóban.
Több önkormányzat is érdeklődött a tervek iránt, így lehetséges, hogy hamarosan más településeken is megvalósulhatnak hasonló jelzések, melyek a balesetek megelőzése érdekében készülnek – közölte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával
2025. Október 02. 11:19, csütörtök | Helyi
Idén először mentor-rezidens párosok is indulhatnak a Richter Érdemérem Díj háziorvosi pályázatán
2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi
Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon
A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.