Városlista
2025. július 5, szombat - Sarolta, Emese

Hírek

2017. Október 03. 16:16, kedd | Külföld
Forrás: mti

Átalakított fegyverrel lőtt a Las Vegas-i tömeggyilkos

Átalakított fegyverrel lőtt a Las Vegas-i tömeggyilkos

Kiderült, hogy egy vitatott, de nem tiltott eszközzel alakította át két fegyverét is Stephen Paddock, aki 59 embert megölt és több mint ötszázat megsebesített vasárnap éjjel Las Vegasban

- árulták kedden az ügyet ismerő illetékesek. Az eszköz a fizika törvényeit és a jog kiskapuit kihasználva lehetővé teszi, hogy egy öntöltő fegyverrel sorozatlövést lehessen leadni. Az eszközt a félautomata karabély válltámaszának helyére kell felszerelni, lényege pedig az, hogy a lövést követő visszarúgást kihasználva a lövész ujja újra és újra meghúzza az elsütőbillentyűt, így a fegyver jogilag nem ad le sorozatlövést, és nem minősül szigorúan ellenőrzött katonai fegyvernek, mégis ahhoz hasonló működésre és pusztításra képes.

A Las Vegas-i lövöldöző hotelszobájában 23 fegyvert találtak, és kettő is volt nála az átalakítóból.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.

2025. Július 04. 10:57, péntek | Külföld

\"Teljes lezárásra\" tettek felhívást a szerbiai egyetemisták

A szerbiai városok teljes lezárására szólították az embereket a hónapok óta tiltakozó szerbiai egyetemisták, akik pénteken egyebek mellett Belgrád, Újvidék és Nis blokádját tervezik.

2025. Július 02. 07:46, szerda | Külföld

Donald Trump: Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet feltételeit

Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket - közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.