Városlista
2026. május 29, péntek - Magdolna

Hírek

2013. Július 07. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MNO

Az Android felé kellene mozdulnia a Nokiának

Az Android felé kellene mozdulnia a Nokiának

Elemzők szerint érdemes lenne Androiddal szerelt készüléket piacra dobnia a finn vállalatnak.

A finn óriás hosszú évekig a világ legnagyobb mobiltelefon-gyártójának számított, ám mára mindez alaposan megváltozott. Az igazi nyereség most már az okostelefonokon van, márpedig épp ebben a kategóriában gyengélkedik a Nokia.

Az iPhone megjelenése után évekig a Symbian érintőképernyőre optimalizált verziójával próbálkoztak, ám ez a toldozott-foltozott rendszer nem volt összemérhető az iOS-szel vagy az Androiddal. A felmentősereg Stephen Elop és a Microsoft képében érkezett meg, ám a vállalat az ő nevükkel fémjelzett modellekkel sem aratott átütő sikert, mert bár egyre többen vásárolják őket, részesedésük messze elmarad a két legfőbb konkurensétől. Épp ezért több elemző szerint is érdemes lenne megfontolniuk, hogy az olcsóbb modellek piacára néhány, Androiddal szerelt készüléket is piacra dobnának, mivel ezzel valószínűleg újra visszatalálna a helyes útra a szebb napokat látott vállalat.

Címkék: nokia, okostelefon

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld

Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg

Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.

2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld

Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert

Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.