Városlista
2025. november 13, csütörtök - Szilvia

Hírek

2018. Szeptember 27. 14:07, csütörtök | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az apák fele több időt töltene gyermekével

Az apák fele több időt töltene gyermekével

Az apák fele több időt töltene gyermekével az SOS-Gyermekfalu Magyarországi Alapítványának felmérése szerint - közölte Szilvási Léna, az alapítvány programigazgatója az M1 aktuális csatornán csütörtökön.

A gyerekek életében nagyon fontos a megfelelő apakép, de a mai iskolákban, óvodákban többnyire nők dolgoznak - fűzte hozzá.

Elmondta: a felmérésben arról is kérdezték az apákat, hogy milyen mértékben vesznek részt a gyermeknevelésben. A válaszadók 75 százaléka az altatást, 66 százaléka a pelenkázást, 60 százaléka a főzést, 58 százaléka az öltöztetést vállalja magára. A felmérésben 15 százalék körüli volt azoknak a férfiaknak a száma, akik GYES-re mentek, miután párjuk szült.

Az alapítvány elsődleges célja a nevelőszülői munka támogatása, és fontosnak tartják, hogy a férfiak megértsék, ők is lehetnek nevelőszülők - mondta Szilvási Léna.

Címkék: apa, apu, gyerek, gyermek

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 12. 07:22, szerda | Életmód

Idén ugyanannyit szánnak a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly egy kutatás szerint

Az idén ugyanannyit terveznek költeni a magyarok karácsonyi ajándékra, mint tavaly, átlagosan 75 ezer forintot a Yettel országos reprezentatív kutatása szerint.

2025. November 11. 07:39, kedd | Életmód

November végéig lehet szavazni az Év fájára

November 30-ig lehet szavazni az Év fájára, amelynek három jelöltje a kecskefűz, a hamvas éger és a rezgő nyár - közölte az Országos Erdészeti Egyesület hétfőn az MTI-vel.

2025. November 11. 07:32, kedd | Életmód

AM: új elemekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár

A Hungarikum Bizottság döntése szerint két új érték került be a Hungarikumok Gyűjteményébe, a magyar nyereg és a Pető-módszeren alapuló Konduktív Pedagógia Rendszer