Városlista
2025. február 10, hétfő - Elvira

Hírek

2019. Október 23. 16:04, szerda | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Az Egyesült Államokban 46 tagállam csatlakozott a Facebookkal szembeni trösztellenes vizsgálathoz

Az Egyesült Államokban 46 tagállam csatlakozott a Facebookkal szembeni trösztellenes vizsgálathoz

Az Egyesült Államokban 46 tagállam csatlakozott a Facebookkal szembeni trösztellenes vizsgálathoz - jelentette be Letitia James, a vizsgálatot kezdeményező New York állam főügyésze kedden.

Közleményében Letitia James hangsúlyozta: a vizsgálathoz csatlakozó államok mindegyike "aggódik amiatt, hogy a Facebook kockára tehette felhasználói adatainak biztonságát, korlátozta a fogyasztók választási lehetőségeit és megemelte hirdetéseinek árait".

A vizsgálat - Letitia James szerint - elsősorban arra irányul, hogy meghatározzák, vajon a Facebook korlátozta-e a versenyt és kockáztatta-e a felhasználói adatbiztonságát.

Mark Brnovich, Arizona republikánus főállamügyésze szintén közleményben szögezte le: a közös cselekvéssel a tagállamok biztosíthatják, hogy a digitális platformok tiszteletben tartsák a felhasználók jogait és magánéletét, továbbá ne tanúsítsanak versenyellenes vállalati magatartást.

New York állam szeptember elején indította meg a vizsgálatot a Facebook ellen, s akkor még csak hét másik tagállam és a szövetségi főváros, Washington csatlakozott hozzá. A Facebook részvényeinek értéke akkor több mint két százalékkal esett is.

Will Castleberry, a vállalat tagállami és helyi politikáért felelős alelnöke közölte, hogy a cég "konstruktívan együttműködik" a vizsgálódó tagállamok ügyészeivel és "üdvözli" a párbeszédet a politikai döntéshozókkal is.

A vállalatóriás ellen egyébként nemcsak tagállami vizsgálat folyik, hanem az igazságügyi minisztérium és a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) is trösztellenes vizsgálatot folytat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 08. 06:00, szombat | Külföld

Ismét bojkottot hirdettek a magas árakat alkalmazó boltok ellen a Nyugat-Balkánon

A nyugat-balkáni országokban ismét bojkottot hirdettek a magas árakat alkalmazó boltok ellen pénteken, miután az egy héttel ezelőtti akció a szervezők szerint a legtöbb helyen sikerrel járt.

2025. Február 08. 05:00, szombat | Külföld

A német járműipar aggódik versenyképessége miatt

A német járműipari vállalatok üzleti hangulatát jelző mutató jelentősen csökkent januárban a müncheni ifo gazdaságkutató intézet felmérésének eredményei szerint.

2025. Február 08. 05:00, szombat | Külföld

Árstop lépett életbe hetven árucikkre Horvátországban

Horvátországban pénteken életbe lépett a kormány rendkívüli árintézkedésről szóló rendelete, amely hetven árucikkre határoz meg árstopot, valamint a szabálytalanul eljáró boltokat is súlyosabban bünteti.

2025. Február 07. 07:12, péntek | Külföld

Az ukrán elnök feltétellel kész Vlagyimir Putyinnal tárgyalni

Volodimir Zelenszkij kész tárgyalni Vlagyimir Putyin orosz államfővel, amint érthetővé válik, miként ér véget a háború Ukrajna számára - ezt maga az ukrán elnök mondta csütörtökön Kijevben újságíróknak.