Hírek
2012. Október 26. 08:00, péntek |
Helyi
Forrás: lvp
Az esztergomi 1956-ra emlékezünk
A Sötétkapunál és a kórháznál emlékezik meg ma, pénteken délután Esztergom a városban 1956-ban történt tragikus eseményekről és hősi áldozatairól.
Az 1956. október 26-án Esztergomban történt tragikus 56-os események mártírjairól, hőseiről emlékezik ma délután 17 órától a város. A korábbi évek hagyományai alapján 17 órakor a megemlékezők megkoszorúzzák a Vaszary Kolos Kórház volt sebészeti épületének emléktábláját, melyet követően 18 órától a Sötétkapunál az 1956-os esztergomi eseményeket idézik fel a résztvevők, köztük Tétényi Éva polgármester, aki ünnepi beszédet mond, mely után a Balassa Bálint iskola diákjai adnak elő műsort.
A tiszteletadás jeléül ITT felidézzük az 1956. október 26-án történt esztergomi történéseket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 10:00, vasárnap | Helyi
A cseh kormányfő bízik abban, hogy a magyar miniszterelnökkel együttműködve sikerül megújítani a V4-eket
A cseh kormányfő örömmel várja az együttműködést Magyar Péter új magyar miniszterelnökkel és bízik abban, hogy együtt sikerül felújítani a visegrádi együttműködést.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
