Hírek
2014. Október 09. 08:10, csütörtök |
Helyi
Forrás: Lenger
Az esztergomi Suzuki is megsínylené az orosz embargót

Ha az orosz kormány kiterjesztené az autópiacra is az embargót, akkor azt az esztergomi Suzuki gyár is megérezné. Köszönhetően annak, hogy a gyártó első három exportpartnere között van az orosz piac.
Az oroszok az ukrán válság hatására az ellene elrendelt uniós szankciókra válaszként vezetett be embargót egyebek közt az unióból származó élelmiszerekre. Mindez az autópiacot egyáltalán nem érinti, ám az Autó Motor szaklap felvetése szerint, ha erre is kiterjesztenék az oroszok, akkor az esztergomi gyár is jelentősen megérezni.
A Magyar Suzukinak ugyanis több tízezres darabszámmal a három legnagyobb exportpartnere között van az orosz piac. Az esztergomi gyár csupán néhány éve szállít az oroszoknak, miután a japán anyacég váltott és nem hazai gyártósorairól, hanem innen látja el az orosz és az ukrán piacot modelljeivel. Ruska Viktória a Suzuki szóvivője a lapnak elmondta, hogy folyamatosan nő az orosz piacra gyártott autók száma is, év végéig pedig folyamatosak a kiszállítások. Hozzátette, egy embargó természetesen termeléskieséssel járna, erre azonban jelenleg nem kell számítani.
Az orosz az esztergomi Suzukinak azonban csak az egyik fontos piaca, az S-Cross-nak köszönhetően ráadásul újabb országok bevonásával már több mint 60 országba szállít a gyártó.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 29. 21:40, kedd | Helyi
Kilenc teherautónyi adományt küldött a Richter Gedeon gyógyszeripari vállalat az Esztergomi SZC Bottyán János Technikum részére
2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi
ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN
Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.