Hírek
2024. December 10. 07:51, kedd |
Külföld
Forrás: MTI
Az EU további 4,2 milliárd eurót folyósít Ukrajnának
Ukrajna további több mint 4,2 milliárd euró összegű támogatásban részesül az Európai Uniótól, miután a tagállamok kormányait tömörítő Tanács szabad utat adott az Oroszországgal folytatott háborúban védekező ország hitelkeretéből kifizetendő támogatások és kölcsönök második részletének - közölte hétfőn az uniós testület Brüsszelben.
Az idén március 1-jén hatályba lépett ukrán hitelkerettel 2024-2027 között az EU akár 50 milliárd eurónyi finanszírozást biztosít Ukrajna helyreállítására, újjáépítésére és modernizációjára vissza nem térítendő támogatások és kölcsönök formájában.
Ebből 32 milliárd eurót az úgynevezett Ukrajna-terv reformjaira és beruházásaira szánnak, ezeknek a folyósítása meghatározott mutatók teljesítéséhez kötött.
Az Ukrajna-terv meghatározza az ország talpra állítására, újjáépítésére és modernizálására, valamint azokra a reformokra vonatkozó irányvonalakat, amelyeket Ukrajnának az EU-csatlakozási folyamat részeként a következő négy évben végre kell hajtania.
Hétfőn elfogadott határozatában a Tanács megállapította, hogy Ukrajna teljesítette a pénzeszközök folyósításához szükséges feltételeket és reformokat, így engedélyezi a második részlet kifizetésének végrehajtását.
A testület hangsúlyozta továbbá a pénzeszköz mielőbbi átutalásának fontosságát, tekintettel Ukrajna jelenlegi nehéz költségvetési helyzetére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 02. 15:00, hétfő | Külföld
Kínai külügyminiszter: egy szuverén állam vezetőjének nyílt meggyilkolása elfogadhatatlan
2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar
Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.
2026. Március 02. 07:23, hétfő | Külföld
Dróntámadás érte az amerikai bázist Erbílben, ahol magyar katonák is szolgálnak
Dróntámadás érte az iraki Kurdisztán székhelyén, Erbílben üzemelő amerikai bázis egyik lőszerraktárát vasárnap - közölte a Clash Report hírportál az X-en.
2026. Március 01. 14:00, vasárnap | Külföld
Lezárják a Hormuzi-szorost
Az iráni Forradalmi Gárda közölte szombaton, hogy lezárják a hajóforgalom elől a Hormuzi-szorost, amelyen a világ tengeri olajforgalmának mintegy ötöde halad át.
