Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2017. Június 08. 11:03, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Az Iszlám Államhoz akart csatlakozni két magyar férfi, fegyházbüntetést kaptak

Az Iszlám Államhoz akart csatlakozni két magyar férfi, fegyházbüntetést kaptak

Végrehajtandó fegyházbüntetés kiszabását kérte a Fejér Megyei Főügyészség két férfira terrorcselekmény előkészülete miatt - tájékoztatta a főügyészség az MTI-t közleményben csütörtökön.

A főügyészség indítványozta az érintettek letartóztatását, illetve lakhelyelhagyási tilalmuk fenntartását is.

A vádlottak 2015 januárjában üzenetet váltottak egy internetes oldalon. Egyikük felajánlotta a másiknak, tartson vele Szíriába, ahol csatlakozhatnak az Iszlám Állam nevű fegyveres terrorszervezethez. A közös utazás elmaradt, de az ajánlattevő végül elutazott Isztambulba, ahol azonban letartóztatták és Magyarországra visszatoloncolták.

Az egyik vádlott 2016 júliusában egy nyilvános közösségi oldalon terrorcselekmények elkövetésével fenyegetőzött, valamint segítséget ígért azoknak, akik az Iszlám Államhoz akarnak csatlakozni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 24. 08:36, péntek | Belföld

Október 23. - Magyar Péter: az 1956-os forradalom maga volt a csoda

Az 1956-os forradalom maga volt a csoda, mert egy sokat szenvedett nép ki merte mondani, elég volt

2025. Október 23. 08:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét

A háborús pszichózis foglyul ejtette a lengyel kormány elméjét - írta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon.