Hírek
2011. Szeptember 20. 14:13, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Az olasz leminősítés betett az olajárnak is

Az olajjal az elmúlt három hét legalacsonyabb árfolyamán kereskednek, miután a Standard & Poor’s megvágta Olaszország hitelminősítését. Az európai válság elmélyülésének hatására bizonytalanná vált a kereslet.
A korábbi 2,6 százalék után további 0,7 százalékkal csökkent az olaj határidős árfolyama. Az amerikai könnyűolaj hordónkénti jegyzése jelenleg 86,70 dolláron áll, a Brent jegyzése 110 dollár alatt van. A Quaestor elemzői szerint félő, hogy a „törékeny” olasz kormány nem lesz képes csökkenteni Európa második legnagyobb államháztartási hiányát. Európa pénzügyi problémái és Amerika növekvő munkanélküliségi rátája is az olaj iránti csökkenő kereslet felé mutat, elemzők szerint a közeljövőben nem fognak 90 dollár felett kereskedni vele. Amerika és Európa kereslete 38 százaléka a világ teljes olajkeresletének.
Közben idehaza újra emelkedik az üzemanyagok ára. Mol a 95-ös benzin literenkénti nagykereskedelmi árát bruttó 6 forinttal, a gázolajét 7 forinttal emeli szerdától. A töltőállomások oszlopain a hét közepétől már 400 forint feletti árakkal is találkozhatnak a sofőrök. Számos benzinkút a múlt héten is már csak mérsékelten emelte a kiskereskedelmi árakat, a fogyasztás visszaesése ugyanis nagyobb terhet jelent az ágazatnak, mint az árrés csökkenése. Közben a határ közeli területeken az üzemanyag turizmus fellendülését várja a holtankoljak.hu szerkesztője.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld
Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt
Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában
2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam
- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.