Városlista
2025. május 1, csütörtök - Fülöp

Hírek

2019. December 22. 18:36, vasárnap | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

Az utolsó gyertyát is meggyújtották a Széchenyi téren

Az utolsó gyertyát is meggyújtották a Széchenyi téren

A szeles-esős időjárás sem akadályozhatta meg, hogy fellobbanjon a negyedik, a szeretet gyertyája a város adventi koszorúján a Széchenyi téren szombaton – olvasható az esztergom.hu oldalon.

Az eseményen műsort adott az Esztergomi Belvárosi Szent Péter és Pál Plébánia Hilariter laudat kórusa.

Az adventi koszorú utolsó gyertyáját Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspök gyújtotta meg Harmai Gábor plébános és Hernádi Ádám polgármester jelenlétében.
A város polgármestere felhívta az esztergomiakat figyelmét arra, hogy:

"Tegyünk egy nagy sétát ebben a gyönyörű városban, és legyünk büszkék arra, hogy ez itt mind a miénk. Utcáink, tereink, templomaink, folyónk, történelmünk."

Majd pedig megköszönte az esztergomiak támogatását, ahogy mondta: "melyre a következő esztendőben is számítok, ahogy Önök is számíthatnak rám, mert a város szolgálatára szegődtem, s az ajtóm 2020-ban is, minden esztergomi előtt nyitva áll!"

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi

ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN

Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.

2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi

TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET

A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.