Hírek
2018. Szeptember 18. 12:55, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Az utolsó szakaszába lépett a szíriai polgárháború szakértő szerint

Az utolsó szakaszába lépett a szíriai polgárháború, az elmúlt másfél évben a kormányerők szinte az összes, felkelők uralta területet visszaszerezték
- mondta Egeresi Zoltán Törökország-szakértő az M1 aktuális csatornán kedden. Idlíb Szíria utolsó olyan tartománya, amit humanitárius katasztrófa fenyeget, hiszen a több százezer menekült mellett még mindig több tízezer felkelő és terrorista él a területen - fűzte hozzá.
Emlékeztetett: Vlagyimir Putyin orosz elnök és Recep Tayyip Erdogan török államfő hétfőn Szocsiban megállapodott arról, hogy október 15-re demilitarizált ütközőövezetet hoznak létre a tartományban a kormánycsapatokat és a Damaszkusz ellen harcoló erőket elválasztó demarkációs vonal mentén. Szíria területeinek visszahódításában Irán és Oroszország is segíti Damaszkuszt - tette hozzá Egeresi Zoltán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld
Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók
Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.
2025. Szeptember 26. 07:18, péntek | Külföld
Öt év börtönre ítélte a bíróság Nicolas Sarkozy volt francia elnököt
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében