Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2021. Június 16. 15:57, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Bakondi: jelentős nyomás alatt áll a magyar határ

Bakondi: jelentős nyomás alatt áll a magyar határ

Továbbra is jelentős nyomás alatt áll a magyar határ: idén már eddig körülbelül annyi illegális bevándorló próbálkozott az átjutással, mint tavaly egész évben

- közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerda reggel az M1 csatornán.

Bakondi György elmondta, júniusig több mint 45 ezer határsértőt fogtak el és mintegy 350 embercsempész ellen indult eljárás.

"Ez jelentős növekedés a tavalyi évhez képest: több mint háromszoros, de ezzel a jelenséggel természetesen nem vagyunk egyedül" - fogalmazott a főtanácsadó, hozzátéve, hogy nemcsak a magyar határon, hanem a három fő migrációs útvonalon is egyre többen jönnek Európába.

Kiemelte, ez a folyamat 2015 óta tart változó intenzitással, és minden arra mutat, hogy ez a "népvándorlás" nem fog magától megállni.

Bakondi György szerint a koronavírus-járvány miatti helyzet azt indokolja, hogy most se illegális, se legális úton ne fogadjanak bevándorlókat az Európai Unióban, hiszen nagyon sokan vesztették el az állásukat itt is, és az európai polgárok gazdasági lehetőségei is beszűkültek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.

2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni

Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának

Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának