Városlista
2026. január 21, szerda - Ágnes

Hírek

2020. Szeptember 16. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Baktérium miatt visszahívtak egy húskészítményt a forgalomból

Baktérium miatt visszahívtak egy húskészítményt a forgalomból

Visszahívta a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a Bio Münchner Weißwurst megnevezésű fehér kolbászt - olvasható a Nébih honlapján közzétett felhívásban.

A Zimmermann márkájú, 4/250 grammos kiszerelésben kapható termék tételszáma 20649, minőségmegőrzési ideje 31.07.2021. Az intézkedést azzal indokolták, hogy a német élelmiszerbiztonsági hatóság szulfitredukáló Clostridium baktériumot mutatott ki a termékben, amelyben a romlás jelei mutatkoztak.

A Nébih felhívja a vásárlók figyelmét, hogy amennyiben vettek a termékből, ne fogyasszák el.

A bejelentésről az EU élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszeréből (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) értesült a Nébih.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.

2026. Január 21. 07:19, szerda | Belföld

Magyar Péter: a Tisza Párt tiltakozik a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen

Tiltakozik a Tisza Párt a Mercosur szabadkereskedelmi egyezmény aláírása ellen - közölte a párt vezetője strasbourgi sajtótájékoztatóján kedden, amelyet a közösségi oldalán közvetített.

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén