Hírek
2022. Május 06. 15:30, péntek |
Helyi
Forrás: KEMMA.HU , Közlekedési Hivatal
Baleset a Dunán

A kirándulókat szállító hajó május 6-án, pénteken hajnalban ütközött a vasúti híd pillérének a Duna Észak-Komáromi szakaszán.
Vasúti híd pillérének ütközött egy kirándulóhajó Komáromnál május 6-án, pénteken hajnali 3.40 körül – adta hírül a Paraméter. A balesetben a szlovák közlekedésügyi minisztérium első tájékoztatása szerint 7 személy sérült meg könnyebben, később azonban Andrej Doležal tárcavezető közölte, hogy a sérültek száma 11-re nőtt.
A Viking nevű kirándulóhajó a balesetet követően az észak-komáromi állami kikötőbe úszott. A járműnek jól láthatóan megsérült az eleje, valamint a radarja is. Az illetékesek jelenleg is vizsgálják a kár mértékét, de a szlovák minisztérium közlése szerint sem üzemanyag, sem más veszélyes anyag nem került a Dunába. A baleset oka vélhetően a kapitánynál hirtelen fellépő egészségügyi probléma volt, pontosabbat azonban csak a vizsgálat lezárását követően tudnak mondani.
A Viking flottájának egy másik kirándulóhajója, a Viking Sigyn volt az a hajó, amely 2019-ben a magyar Hableány sétahajóval ütközött Budapesten. Az eset során 26 ember vesztette életét, 7 koreai személyt sikerült kimenteni a Dunából. A három évvel ezelőtti balesettel, a Hableány sétahajó elsüllyesztésével az ukrán hajóskapitányt, Jurij Csaplinszkijt vádolták meg, aki a per során elismerte, hogy nem volt bekapcsolva a radar a hajón.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 18:44, kedd | Helyi
KAMERALOPÁSBÓL REPETÁZTAK
A Tatabánya Rendőr-főkapitányság lopás és rongálás vétsége miatt nyomoz két férfival szemben.
2025. Július 24. 07:25, csütörtök | Helyi
95 907-en nyertek felvételt a magyar felsőoktatásba
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb felvételije az idei, 95 907-en nyertek felvételt a sikeres, megújult magyar felsőoktatásba
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.