Városlista
2026. február 21, szombat - Eleonóra

Hírek

2024. Május 18. 16:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Baleset-tűz

Baleset-tűz

Meghalt egy ember egy dombóvári háztűzben

Egy ember meghalt, miután kigyulladt egy dombóvári ház első emelete és tetőszerkezete - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság helyettes szóvivője szombaton az MTI-vel.

A tolnai város délnyugati részén húzódó Erzsébet utcában történt estről Dóka Imre azt írta: egy százötven négyzetméteres ház első emelete és tetőszerkezete teljes terjedelmében égett.
Huszonhárom tűzoltó, hat technikai eszközzel fékezte meg a lángokat - tette hozzá.
A tűz keletkezésének idején az épületben ketten voltak, egyiküket sikerült kimenteni, de a másik ember életét már nem lehetett megmenteni - közölte a helyettes szóvivő.
A tűz keletkezési okának feltárására a katasztrófavédelem tűzvizsgálati eljárást indít.
Dóka Imre közölte azt is, hogy a nagyobb tüzek és tragédiák füstérzékelővel megelőzhetők, mert az a tűz keletkezésekor azonnal hangosan sípolni kezd és figyelmezteti az ott élőket.

Címkék: tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.