Városlista
2026. április 4, szombat - Izidor

Hírek

2011. Október 29. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: OrintPress

Befejeződött a líbiai hadművelet

Befejeződött a líbiai hadművelet

Az Észak-atlanti Szerződés Szervezetének tagjaként Magyarország üdvözli a Szövetség döntését a líbiai művelet befejezéséről.

A döntés az ENSZ Biztonsági Tanács október 27-i határozatára alapul, amely visszavonta a tagállamoknak adott felhatalmazást a polgári lakosság védelmére, és megszüntette a Líbia felett érvényben lévő repüléstilalmi övezetet.

A NATO líbiai katonai küldetése sikerrel lezárult. A magyar kormány kezdetetektől fogva és teljes mértékben támogatta az ENSZ Biztonsági Tanács 1973-as számú határozata alapján foganatosított intézkedéseket, elsőrendűen a polgári személyek védelmét biztosító NATO-vezetésű műveletet. A NATO határozott fellépésével sikerült megelőzni a Balkánon, közvetlen szomszédságunkban a kilencvenes években tapasztalt tragédia bekövetkezését.

Magyarország egyúttal köszönetét fejezi ki a műveletet támogató partnerországoknak és nemzetközi szervezeteknek.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld

Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re

A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.

2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld

Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben

Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.

2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld

Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba

Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.