Hírek
2021. November 18. 13:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Beszöktek egy sörre éjszaka a római Colosseumba turisták

Róma történelmének egyik legdrágább sörét fogyasztotta el két amerikai turista: hétfő hajnalban beszöktek egy sörre a római Colosseumba, az illegális behatolásért 800 euróra (290 ezer forintra) büntették őket
- írja a BBC hírportálja. A két húszas éveiben járó férfit hajnali fél hatkor vették észre az ókori gladiátorstadionban. A csaknem kétezeréves műemlék területére tilos belépni éjszaka.
Bár a koronavírus-járvány súlyos csapást mért a turizmusra, a Colosseum továbbra is Olaszország leglátogatottabb látványossága.
Ez volt a Római Birodalom legnagyobb amfiteátruma, gladiátorharcokat és más látványos eseményeket tartottak itt több tízezernyi néző előtt.
A műemlék mintegy 7,6 millió látogatót vonzott 2019-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 13. 07:11, csütörtök | Külföld
Amerikai védelmi miniszter: Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés
Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés, és ennek az illuzórikus célnak a hajszolása csak meghosszabbítja a háborút és még több szenvedést okoz
2025. Február 13. 07:03, csütörtök | Külföld
Meghívta Moszkvába Donald Trumpot Vlagyimir Putyin
Vlagyimir Putyin orosz elnök telefonbeszélgetést folytatott amerikai hivatali partnerével, Donald Trumppal, és meghívta őt Moszkvába - közölte szerdán Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
2025. Február 12. 07:44, szerda | Külföld
Izraeli kormányfő: Ha szombatig nem adják át a túszokat, újrakezdődik a háború
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök bejelentette, hogy ha a Hamász palesztin terrorszervezet szombatig nem adja át Izraelnek a túszait, akkor Izrael újraindítja a háborút a Gázai övezetben.
2025. Február 12. 07:40, szerda | Külföld
Kreml: intenzívebbé váltak a Moszkva és Washington közötti kapcsolatok
Valóban intenzívebbé vált a Moszkva és Washington közötti interakció a kormányhivatalok vonalán