Városlista
2026. február 14, szombat - Bálint

Hírek

2012. Március 30. 07:05, péntek | Belföld
Forrás: OrintPress

Beüzemelték az országos vihar-előrejelző rendszert

Beüzemelték az országos vihar-előrejelző rendszert

Tollár Tibor dandártábornok, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság gazdasági igazgató-helyettese a csütörtöki idénynyitó sajtótájékoztatón, Gárdonyban elmondta:

A Balatonnál, a Velencei-tónál, a Tisza-tavon és a Fertő-tónál működő viharjelző rendszert a Rádiós Segélyhívó és Infokommunikációs Országos Egyesület (RSOE) működteti.

A Velencei-tónál a meglévő két viharjelző mellett egy harmadikat is üzembe helyeztek, és segélyhívó rádiórendszert építettek ki.

A Balatonon két új állomást fognak építeni, emellett az eddigi kettő helyett három medencére osztották a tavat, hogy lokális viharok esetén csak az adott térségre is lehessen jelzést kiadni. A Tisza-tónál tavaly két viharjelző állomás működött teszt üzemmódban, mostantól öt, élesben.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.