Hírek
2012. Április 27. 14:09, péntek |
Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet
Bezárathatják a vásárlókat megkárosító multik üzleteit
A jövőben rendszeres lesz az áruházláncok fogyasztóvédelmi ellenőrzése a fővárosban – írja a Magyar Nemzet.
Pesti Imre, Budapest Főváros Kormányhivatala kormánymegbízottja elmondta: a karácsonyi szezon előtt 63 különböző áruházlánchoz tartozó üzletet ellenőriztek, a kifogásolási arány 49 százalék volt, és 16 millió forintnyi bírságot szabtak ki. Az év eleji átfogó hipermarket-ellenőrzés során 64 áruházat vizsgáltak, amelyek 61 százalékánál volt jogszabálysértés, és 67,5 millió forintnyi bírságot állapítottak meg. A fogyasztóvédők tapasztalatai szerint egyes áruházláncoknál a karácsonyi időszakban megállapított jogsértéseket továbbra sem szüntették meg, és még az is előfordult, hogy helyenként nőtt is a hibás kereskedelmi gyakorlatok száma.
A húsvét előtti vizsgálatok során már javulást tapasztaltak a fogyasztóvédők, így kevesebb bírságot, ötmillió forintot szabtak ki hatvan üzlet ellenőrzésekor, ami a kormánymegbízott szerint a folyamatos ellenőrzés kedvező hatását mutatja.
A fogyasztóvédők az év folyamán több olyan áruházba is visszamennek majd, ahol a legtöbb és a legsúlyosabb szabálytalanságot állapították meg. Ha azok még mindig folytatják a vásárlók megkárosítását, akár be is zárathatják az üzletet – írja a Magyar Nemzet.
Magyar Nemzet / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően
2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:
2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz
2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
