Hírek
2022. Március 25. 06:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Börtön- és fegyházbüntetésre ítéltek egy párt rablásért Szekszárdon

Hat év börtön-, illetve tíz év fegyházbüntetésre ítélt csütörtökön a Szekszárdi Törvényszék jogerősen egy nőt és egy férfit, akik két éve kiraboltak egy szexuális hirdetésre jelentkező férfit Szekszárdon
- közölte a törvényszék az MTI-vel. A nő egy internetes oldalon hirdette magát, erre a sértett 2020. május 9-én jelentkezett a lakásán. Az elsőrendben vádolt nő azonban a szolgáltatás nyújtását visszautasította, és további összeget kért az előzetesen egyeztetett áron túl, amit a sértett nem akart megfizetni - írta közleményében a törvényszék.
A nő ekkor azzal fenyegette meg a sértettet, hogy a szomszédban lévő barátja, a másodrendű vádlott meg fogja verni; a két vádlott ezután a sértettet a gépkocsijához kísérte, ahonnan elvettek 28 ezer forintot, majd szintén fenyegetéssel arra akarták kényszeríteni a férfit, hogy egy pénzkiadó automatából vegyen fel nekik további 200 ezer forintot. A sértett egy utcában leállította a járművet, és dudálva segítséget kért az ott lévőktől, ezután a két vádlott elhagyta a gépkocsit.
Az eljárás alatt a nő tagadta a bűncselekmény elkövetését, a férfi azt részben beismerte.
A közlemény szerint a bíróság a nőt rablás, továbbá csalás kísérlete, lopás és ötrendbeli becsületsértés miatt, a többszörösen büntetett előéletű férfit - erőszakos visszaesőként - társtettesként elkövetett rablás és lopás miatt ítélte el.
A törvényszék másodfokú ítéletében a Szekszárdi Járásbíróság által kiszabott szabadságvesztést két-két évvel mérsékelte, miután nagyobb nyomatékkal vette figyelembe az enyhítő körülményeket.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Május 27. 10:32, szombat | Belföld
11 év fegyházbüntetést kapott az autós ámokfutó
2023. Május 27. 10:27, szombat | Belföld
EM: május 31-ig kell regisztrálniuk a gyártóknak az új kiterjesztett gyártói felelősségi rendszerbe
2023. Május 27. 07:30, szombat | Belföld
Fecskeles címmel indít lakossági madárszámlálási akciót az MME
Fecskeles címmel indít újabb lakossági madárszámlálási akciót a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely a TermészetLesen program következő állomása.
2023. Május 26. 11:41, péntek | Belföld
Csónakkal szállítottak migránsokat külföldi embercsempészek Zalába
Vádat emeltek egy Lengyelországban élő tunéziai férfi ellen, aki társaival a Mura folyón át, csónakkal is csempészett migránsokat Magyarországra - tájékoztatta a Zala Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője.