Városlista
2025. október 28, kedd - Simon

Hírek

2012. Június 01. 12:28, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Brutálisan ütik a forintot - 307 fölött a jegyzés

Brutálisan ütik a forintot - 307 fölött a jegyzés

Megint kiütötték a forintot, az euróval szembeni jegyzés már a 307-es szint fölött van.

Ez pedig a romló nemzetközi hangulatnak tudható be, amire még csak rátett egy lapáttal a vártnál rosszabb kínai beszerzési menedzser index, és az euroövezetből érkező rosszabb adatok.No és persze itt vannak még a spanyol és a görög félelmek is. A kockázatkerülés a legtöbb piacon erősödik, ez nyilván a forint ellen hat.Ráadásul az IMF bejelentette, hogy nem készülnek megmenteni Spanyolországot.

Nagy valószínűség szerint a kínai jegybank újabb kötelező tartalékráta vágással próbál friss likviditást önteni a piacra. Az elmúlt hetekben a kínai miniszterelnök szavaiból már egyértelműen kiderült, hogy mindent megtesznek a növekedés fenntartásáért. Összességében az euróövezetből is rosszabb adatok érkeztek, ami a feldolgozóipari adatokat illeti. Csaknem három éve a legnagyobb mértékben gyengült az euroövezet feldolgozóipar teljesítménye, mert az adósságválság tovább gyengítette a bizalmat, miközben folytatódott az új megrendelések csökkenése. A beszerzési menedzser index az áprilisi 45,9 pontról májusra 45,1 pontra esett. Németországban is három éven belül a legnagyobb mértékben esett a májusi mutató elsősorban az exportmegrendelések gyengülése miatt. Az index az áprilisi 46,2 pontról 45,2 pontra csökkent. A spanyol mutató eközben 42 pontra süllyedt az áprilisi 43,5 pontról. A görög mutató viszont 8 hónapja legmagasabb szintre, 43,1 pontra nőtt az áprilisi 40,7 pontról.

Eközben cáfolták azon média-értesüléseket, hogy a Valutaalap egy spanyol mentőcsomag kidolgozásába fogott volna. Közben Spanyolországban azt közölték, márciusban jelentős 66,2 milliárd euró értékben vontak ki pénzt a bankokból. Ilyen mértékű tőkekivonást az 1990-ben indult adatközlés óta nem mértek, és mindez megelőzte még a negyedik legnagyobb pénzintézet, a Bankia államosítását is.

Eközben hét hónapos mélyponton van az olaj ára, ilyen mértékű heti visszaesésre öt és fél éve nem volt példa, a háttérben pedig szintén a ma reggeli adatok állnak, de az is csak rátett egy lapáttal az esésre, hogy az Energiaügyi Minisztérium jelentése szerint az amerikai készletek 2,2 millióval 384,7 millió hordóra bővültek a múlt héten, ilyen magas szinten 1990 júliusa óta nem volt a raktáron lévő olaj mennyisége. Az elemzők ennél kisebb, 1 millió hordós bővülést vártak. Az amerikai könnyűolaj hordónkénti jegyzése most 86 dollár alatt van, a Brent pedig 101 dollár környékén áll.

Címkék: euró, forint, valuta

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld

Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak

A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra

2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld

Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit

Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld

Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között

A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között