Hírek
2013. Június 24. 14:58, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Budapesten lép fel Andrea Bocelli
Hét év után lép fel ismét Magyarországon Andrea Bocelli; az olasz tenor november 9-én a Papp László Budapest Sportarénában koncertezik.
A világhírű énekes Budapesten 80 tagú zenekar és 30 tagú kórus kíséretében ad koncertet, amelyen a klasszikus számok mellett legújabb, Passione című lemezéről is énekel - tájékoztatták az MTI-t hétfőn a szervezők.
Az 1958-ban a Pisához közeli Lajaticóban született Andrea Bocelli örökletes zöldhályog betegséggel jött világra, majd egy baleset következtében 12 éves korában teljesen elveszítette a látását. Vigaszt számára a zene jelentett, így rengeteg hangszeren tanult, végül azonban az éneklés révén vált világhírűvé.
Il mare calmo della sera című dalával 1994-ben megnyerte a San Remó-i dalfesztivált, az operaszínpadon is debütálhatott Verdi Macbethjében, és még ezen a karácsonyon a Szent Péter téren a pápának és több tízezer hívének énekelt.
Legnagyobb slágere a Con te partiro című szám, amelynek Sarah Brightmannel közösen énekelt angol verziója Time To Say Goodbye címmel számos lemezeladási rekordot megdöntött.
Andrea Bocelli eddigi pályafutása során már 80 millió lemezt adott el. Ő az egyetlen olasz, aki popdalokat és operaáriákat tartalmazó lemezével valaha fel tudott kerülni az amerikai slágerlista második helyére.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 12. 10:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Kína döntően járulhat hozzá a magyar gazdasági sikerekhez
2026. Február 12. 07:23, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország rendkívül sokat profitál a Kínával folytatott együttműködéséből
2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld
Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása
Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.
2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik
Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

