Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2014. Február 23. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Bűnmegelőzési kiadványt adott ki a megyei kormányhivatal

Bűnmegelőzési kiadványt adott ki a megyei kormányhivatal

Az országban elsőként bűnmegelőzési kiadványt jelentetett meg a bűncselekmények áldozatainak napja alkalmából a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal, amelyet jövő héten a megye összes háztartásába eljuttat.

A kiadványt Navracsics Tibor mutatta be pénteken tatabányai sajtótájékoztatóján.

A közigazgatási reform egyik alapvető célja volt, hogy az állam a polgárok felé szolgáltató jelleggel is megjelenjen, olyan formában, hogy összehangolja az állami cselekvőket, illetve az állammal együttműködő cselekvők akcióit” - mondta a közigazgatási és igazságügyi miniszter.

Navracsics Tibor úttörőnek nevezte a kormányhivatal kezdeményezését, mivel az utóbbi időkben nőtt azon bűncselekmények száma, ahol az elkövetők szolgáltatónak vagy valamely hatóság képviselőinek adták ki magukat.

Czunyiné Bertalan Judit megyei kormánymegbízott elmondta, a kisalakú, színes füzet bemutatja a közműszolgáltatók, a posta, a rendvédelmi, egészségügyi és karitatív szervezetek munkatársainak egyenruháját és az általunk használt igazolványokat.

Schmidt Csaba (Fidesz), Tatabánya polgármestere hozzátette, hogy a kiadványban külön oldalon adnak olyan tanácsokat, melyekkel elkerülhető az áldozattá válás, és felhívják az olvasók figyelmét, hogy a füzetben szereplő szervezetek egyike sem kér készpénzt, amikor az ügyfeleket otthonukban felkeresik.

Február 22-e Európa számos országában a bűncselekmények áldozatainak napja annak emlékére, hogy 1990. február 22-én tette közzé az Európa Tanács a bűncselekmények áldozatainak chartáját. Magyarországon 1993 óta tartják meg a bűncselekmények áldozatainak napját.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.

2026. Február 05. 10:28, csütörtök | Helyi

BÁNTALMAZÁS ÉS MARADANDÓ FOGYATÉKOSSÁG

A rendőrség 45 nap alatt lefolytatta az eljárást azzal a férfival szemben, aki életveszélyes sérüléseket okozott ismerősének.