Hírek
2016. December 17. 05:00, szombat |
Külföld
Forrás: Kertész Róbert, az MTI tudósítója jelenti:
Bűnösnek nyilvánítottak egy 101 éves angol férfit gyermekek molesztálásáért

Gyermekek ellen évtizedekkel ezelőtt elkövetett szexuális bűncselekményekben mondtak ki bűnösnek pénteken egy 101 éves angol férfit.
A birminghami illetőségű, 1915-ben született Ralph Clarke a BBC beszámolója szerint valószínűleg a legidősebb vádlott, akit az angol-walesi kriminalisztika történetében valaha is bíróság elé állítottak és bűnösnek nyilvánítottak.
Clarke-ot a birminghami koronabíróság esküdtszéke 21 vádpontban találta bűnösnek. Az ügyészség szerint az egykori teherautósofőr az 1970-es és az 1980-as években követett el szexuális bűncselekményeket gyermekkorú fiúk és lányok sérelmére.
Clarke a tárgyaláson a terhére rótt bűncselekmények közül kilencet elismert; mind a kilenc esetben ugyanaz a gyermekkorú fiú volt a sértett.
Ralph Clarke-ot két egykori áldozata jelentette fel még tavaly augusztusban, és ezután őrizetbe vették. A bíróság az esküdtek egyhangúlag meghozott végzése alapján hétfőn hirdet ítéletet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld
Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók
Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.
2025. Szeptember 26. 07:18, péntek | Külföld
Öt év börtönre ítélte a bíróság Nicolas Sarkozy volt francia elnököt
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében